VYMĚŇTE SI S NÁMI IKONKY

(něco jako spřátelení, ale trochu jiné)

Recenze - mangy

[3D KANOJO] - Recenze

11. srpna 2013 v 15:29 | SNSTeam - Luka
Název: 3D Kanojo, Real Girl, 3D彼女
Autor: Nanami Mao
Kresba: Nanami Mao
Počet knih: 0
Počet kapitol: 3
Stav: vychází
Rok vydání: 2011 - ?
Žánr: komedie, romantika, každodenní život, drama, škola, shōjo
Online: ------
Stažení: ------

Obsah:
Tsutsui Hikari - Otaku, který se ve většině času snaží vyhýbat veřejnosti. Hikari má jediného přítele, ten se však taktéž nějak od něj neliší. Navíc za jeho podivné hobby většina jeho spolužáku se mu vysmívá. Jednou když přišel pozdě do školy, jako trest musel umýt školní bazen spolu s Igarashi Irohou. Iroha je dívka s vlastnosti, které Hikari nenáviděl u reálných dívek nejvíce. Ona je velmi populární u kluku, nemá žádné přátele a její chování je občas velmi nevhodné, avšak k Hikari-kunu je přátelská, dokonce ho brání před lidmi, kteří se mu vysmívají. Hikari se jen tak lehce zmanipulovat nedá a svoje tvrzení o ní nechce změnit. I přes toto všechno se ho Iroha nechce vzdát. Jak to celé bude pokračovat? Dokáže se Hikari změnit a zamilovat se do doopravdické dívky? Bude-li Iroha schopná být po celou dobu jen s jedním partnerem?

Názory:

Luka: Tak já mám hrozně ráda Shoujo, takže rozhodně tohle se mi hrozně líbilo (シ_ _)シ teď si nejsem jista jestli to bylo ve druhém nebo třetím díle, ale byl tam úžasný vtip.. smála sem se až sem z židle spadla(=´∇`=)(né doslova)

Ukázky z mangy:

[HORIMIYA] - Recenze

3. července 2013 v 11:22 | SnSt - Luka
Název: Horimiya
Alternativní názvy: Horimiya, ホリミヤ
Autor: HERO
Kresba: Hagiwara Daisuke
Počet knih: 4
Počet kapitol: 22
Stav: vychází
Rok vydání: 2011 - ?
Žánr: školní život, komedie, romantika, shōjo
Online: ------
Stažení: ------

Obsah:
Hori se snaží vypadat jako obyčejná studentka střední školy, i když ve skutečnosti věnuje všechen svůj čas na péči o dům. Vzhledem k tomu, že její rodiče jsou workoholici, dívka vynahrazuje rodinu svému mladšímu bráškovi. Věnuje se uklízení, praní a dalšími domácími pracemi. Jednoho dne však potká chlapce, který se taky snaží, jako ona, neodhalovat svou pravou identitu, aneb ve škole vypadá úplně jinak než mimo ní. Miyamura - tichý a klidný kluk v brýlích. A teď těm dvěma je s kým se podělit o to, jací doopravdy jsou, aniž by to ve škole někdo zjistil.

Názory:
Luka - Tahle manga se mi nehorázně líbí. Rozhodně bych jí každému, kdo rád romantiku, doporučila!! :D Je to vlastně úplně jiný příběh než bývají u ostatních shojo mangach, jde o to že tam nejsou takový ty bláboly o lásce sem lásce tam. Takže to je jeden z důvodu proč se mi líbí :3 (btw. jelikož jsem nenašla nikde český překlad tak v blízké době jí přeložím sama o. o)

Ukázky z mangy:
 
 

Reklama