VYMĚŇTE SI S NÁMI IKONKY

(něco jako spřátelení, ale trochu jiné)

Recenze - filmy

[Osamělý jezdec] - recenze

18. července 2013 v 21:06 | SNSTeam - Luka
galerie × online × ke stažení

Název: Osamělý jezdec, The Lone Renger
Žánr: Akční, Dobrodružný, Komedie, Western
Původ: USA
Premiéra v ČR: 2013
Délka: 151 minut
Režie: Gore Verbinski
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Johnny Depp, Armie Hammer, Ruth Wilson, Tom Wilkinson, Timothy Hutton, Barry Papper, atd.
Hodnocení ČSFD: 72%

"Kůň říká, že jsi toulavý duch, muž, který byl na druhé straně a vrátil se. Muž, kterého nejde zabít v bitvě."


Když se malý chlapec v masce pocházel kolem vycpaných soch, narazil na Indiánského bojovníka. Jak se zjistilo byl to Tonto, muž, který pomohl známému Johnovi Reidovi se stát mstitelem v masce a legendou spravedlnosti. Byl ve skutečnosti živý, žádná socha. Chlapec se poměrně lekl, když se uklidnil, sundal si masku. Tonto mu řekl, ať si nikdy masku nesundává. Když se zeptal proč, Tonto mu začal vyprávět, poměrně s humorem o Johnovi. Jak John vlezl do kupé vlaku, kde mu pokazil všechny jeho plány a o tom, jak museli zachránit lidi ve vlaku, když ho nemohli zastavit. A to jen proto, že John ty lidí tam nemohl jen tak nechat. Po této události, když všichni přežily, John zatkl Tonta. Byl též jmenován mužem zákona, dostál odznak svého zesnulého otce. Což bylo poměrně dojemné. Příští den se vydal s dalšími muži na jednu akci, kde všechny byli zabití včetně Johna. Tonto je našel a chtěl pohřbít, téměř se mu podařilo pohřbít i Johna, ale ten se jen tak nevzdával a skoro na poslední moment v hrobě se vzpamatoval. Tonto se samozřejmě strachy málem podělal a tak po něm hodil kámen, což ho zase uvedlo do předchozího stavu. Z ničeho nic se zjevil kůň, který pro indiány byl posvátný a dokázal vrátit k životu zesnulé. Přišel k hrobu Johna a přinesl mu jeho bílý klobouk. Tontovi se nelíbilo to, že ten kůň chce vrátit k životu zrovna jeho a tak se ho snaží různě odvést pozornost k jinému mrtvému tělu, ale kůň se jen tak nevzdává a Tonto se s tím musel prostě smířit. Opravdu John přežije? Stane se z něj legenda, či je to pouhá mytologie mezi obyvateli města?

NÁZORY:
Luka - Nějaké momenty v tomto filmu byli opravdu nezapomenutelné (ノ´ヮ´)ノ*:・゚✧ a příběh byl zajimavý, sice na to že to jsou takový profíci mohli udělát i lepší film (´⊙ω⊙`)

TRAILER:

[Star Trek] - recenze

18. července 2013 v 15:37 | SNSTeam - Shiori Akira

galerie x online x ke stažení


Název: Star Trek
Žánr: akční, dobrodružný, sci-fi
Původ: USA/Německo
Premiéra v ČR: 07.05.2009
Délka: 127 minut
Režie: J.J. Abrahams
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Zoe Saldana, John Cho, Anton Yelchin, Karl Urban atd.
Hodnocení ČSFD: 84%

Vesmír. Nejzazší hranice. Toto jsou cesty hvězdné lodi Enterprise. Jejich úkol: Zkoumat tajemné nové světy. Hledat nové formy života a nové civilizace. Odvážně se pouštět tam, kam se dosud nikdo nevydal.


Píše se rok 2233. Ve vesmíru se znenadání objeví anomálie, která se jeví jako vesmírná bouře. Federace ani chvíli neváhá a ihned po zjištění posílá na průzkum svou loď USS Kelvin. Když však loď doletí na souřadnice, kde se má jejich mise odehrávat, zjistí, že všechno není tak, jak se zprvu jevilo. Vesmírná bouře byla obří červí díra, ze které se vynořila obrovská romulanská loď vedená kapitánem Neronem. Bez varování začne pálit na loď USS Kelvin, které způsobí obrovské škody. Zastupující kapitán George Kirk nařídí bleskovou evakuaci, ale sám zůstane na palubě lodi, aby před střelami z romulanské lodi bránil záchranné moduly a raketoplán, ve kterém letí jeho těhotná manželka. George Kirk nemá jinou možnost než svou lodí narazit do té romulanské, aby ji aspoň trochu poškodil. Několik sekund před tím se však dozví, že jeho manželka v raketoplánu porodila chlapce. Posledním přáním kapitána Kirka je to, aby se jeho syn jmenoval Tiberius. Pak už jen naposledy usedl na kapitánské křeslo a sledoval svůj konec. George Kirk byl kapitánem hvězdné lodi 12 minut a za tu dobu stihnul zachránit 800 lidských životů.
Za 25 let z J.T.Kirka vyroste inteligentní, ale nedbalý a cinický mladík. Dělá samé potíže a velmi často se pere. Poté, co se kapitán Christopher Pike dozví o Kirkově potenciálu, vyzve ho, aby následoval stopy svého hrdinského otce a přidal se k Hvězdné flotile. Ten s tím však moc nesouhlasí. Jak se J.T.Kirk rozhodne? Stane se větším hrdinou než jeho otec nebo bude pokračovat ve svém nynějším bezstarostném životě?NÁZORY:

Shiori - Abych pravdu řekla, tak tento film mě dovedl k tomu, že na Star Treku teď dost ujíždím. Dřív jsem Star Trek moc nemusela, protože se moje matka dívala na Novou Generaci, takže mi to trochu znechutila. No po shlédnutí tohoto filmu jsem si to zamilovala. Film je úžasně propracovatný. Skvělé soundtracky, příběh, efekty - fakt úžasné. Trochu mě mrzí, že sem na tom nebyla v kině, když to tam ještě běželo - musel to být úžasný zážitek. Ve filmu je spousta vtipných, ale i dost napínavích scén. Spocka si zamiluje každý - ucho jedno - je prostě úžasnej s těma jeho kecama :D:D Já mám taky hrozně ráda Čechova, protože má úplně totálně úžasný ruský přízvuk :3 Rozhodně dejte filmu šanci, protože je boží.

TRAILER:

 
 

Reklama