VYMĚŇTE SI S NÁMI IKONKY

(něco jako spřátelení, ale trochu jiné)

Září 2013

Update 0.5

23. září 2013 v 20:56 | SNSTeam - Shiori Akira |  Updates
Zdravím Vás, tak jsem tady zase jednou z nějakým updatem, aby jste věděli, co se tu vlastně celé dny děje a co bude. Jak jste si mohli všimnout, tak se snažíme přidávat recenze alespoň 1x za dva dny - což je docela dobré skóre vzhledem k naší lenosti něco udělat :D Naši stálí návštěvníci si taktéž možná všimli, že jsme trošku poupravily vzhled recenzí - přidali se tam gify a ještě pár drobností. Momentálně se snažíme všechny předchozí aktualizovat dle nové úpravy - a i to zabírá dost času. Nicméně se snažíme psát. Také začínáme uvažovat o rubrice MUSIC, kterou chceme rozjet už dlouho, ale stále nemáme člověka, který se věnuje k-popu natolik, aby to mohl dělat. Pro dnešek je to asi všechno - pokud by jste si přáli recenzi na nějaké anime, napište a pokusíme se ji sepsat (nebo se na to anime aspoň první podívat a pak něco sepsat :3).

Jsme rády, že k nám chodíte ^^

SAIKO NO SEKAI TEAM

[KUROKO NO BASKET] - Recenze

22. září 2013 v 13:32 | SNSTeam - Ai Eater no Kuroyake |  Recenze - anime
postavy x galerie x online x ke stažení


Název: Kuroko no Basket
Alternativní názvy: Kuroko no Basuke, 黒子のバスケ
Typ: TV série
Rok vydání: 2012
Počet dílů: 25
Stav: Dokončeno
Vysíláno: 08.04.2012 - 22.09.2012
Hodnocení: 8.66 (http://myanimelist.net)

Jedno hřiště. Jeden hráč. Jeden míč. Jedna hra. Teď nastávají problémy.


Příběh:

Tetsuya Kuroko - obyčejný středoškolák, kterého si mnohdy ani nevšimnete, byť stojí před vámi. Ovšem zas tak obyčejný není. Byl šestým členem pétičlenného basketbalového dream teamu v Japonsku. A pokud vám to přijde divné, jste tu špatně. Kuroko však má jednu vadu na kráse. Jeho střelba je sice sto procentní, záleží na tom, z jakého to bereme úhlu. On totiž na 100% mine. Zato jeho přihrávky jsou excelentní. Spousta hráčů si ho ani nevšimne a on vždy vidí volného hráče. Takže pokud chcete sledovat jeho výsledky, začněte fandit novému týmu - fanděte Seirinu!

Názory:

AI: Hned, jak jsem viděla, že se začíná překládat nové anime - ke všemu o basketu - neváhala jsem a hned jsem si šla sednout ke compu a dívat se na KnB =D Při openingu jsem se začal šťastně smát a nepřestalo to až do konce. Hned jsem si zamilovala Kuročka (a taky to, jak Kise říká Kurokocchi =3). Taky mě hrozně potěšilo, že se tam ,,nezkomolují" pravidla basketu, všichni házej při střelbě zápěstí jak maj.. no prostě, tohle anime neurazí žádnýho hráče basketu a jenom ho doporučuju. =33

Ukázka z anime:
[KALEIDO STAR] - Recenze

21. září 2013 v 20:10 | SNSTeam - Shiori Akira

postavy x galerie x online x ke stažení

Název: Kaleido Star
Alternativní názvy: カレイドスター
Typ: TV série
Rok vydání: 2003-2004
Počet dílů: 51
Stav: dokončeno
Vysíláno: 03.04.2003 - 27.03.2004
Hodnocení: 8.12/10 (myanimelist.net)

Příběh:

Odhodlaná a talentovaná japonka Sora Naegino přijela na vlastní pěst do Ameriky, aby se zůčastnila konkurzu v Kaleido Stage. Kaleido Stage je cirkus, kde se hrají různé akrobatické vystoupení, které si Sora jako holčička, když byla jednou s rodiči v Americe, zamilovala. Od té doby je jejím snem v Kaleido Stage vystupovat a tím vytvářet smích na tváři každému návštěvníkovi jejich představení. Je tu však malý problém - hned při příletu se ztratí a začne ji obtěžovat podezřele vypadající zvrhlík. Tomu začne tak moc věnovat pozornost, že si zapomene pohlídat kufr a zloděj jdoucí kolem jí ho ukradne. Sora ani chvilku neváhá, využije své skvělé kondice a gymnastických zkušeností a po chvíli zloděje dostihne a kufr si opět přivlastní - ale celý ten rozruch přiláká blízkou policejní hlídku a nevinnou dívku odvezou na policejní stanici. Policie začne Soru podezřívat z toho, že utekla z domova, ale ta jim hned celou záležitost s konkurzem (na který už jde teď pozdě) vysvětlí a rychle ji odvezou k místu konání konkurzu. Sora má však takové zpoždění, že když vejde do místnosti, kde to všechno probíhá, zjistí, že už je vlastně všemu konec a může jet zase zpátky do Japonska. Když však vedoucímu vysvětlí, že je až z Japonska, uzná za vhodné jí dát šanci - to by tam ale nesměla být největší hvězda Kaleido Stage - Leila Hamilton, která Soře poví, aby se vrátila domů a dojela příště - včas. Co se bude dít dál? Vrátí se Sora do Japonska nebo se jí nějakým zázrakem naskytne druhá šance?

Názory:

SHIORI: Jedno z mých prvních anime, ke kterému se opravdu ráda vracím a dívám se na něj. Je to kouzelné anime plné fantazie a nádherných akrobatických vystoupení, které člověku prostě berou dech. Líbí se mi, jak se Sora nikdy ničím nenechala odradit a šla za svým snem ať se dělo cokoliv. U anime se opravdu dobře zasmějete, ale jsou tam i momenty, kdy máte chuť brečet, protože je to šíleně smutné a dojemné. Rozhodně tomuhle anime nemám co vytknout - vždy když se na to dívám, tak nad tím žasnu :)

Blackie~: Tohle anime nejde si nezamilovat ! A víte proč? Protože Sora je proostě takovej ten člověk, co udělá i tu největší hovadinu jen aby se lidi kolem ní smály. Protože efekty u akrobatických čísel vám prostě vyrazí dech. Protože jsou i napínav chvillky kdy se rozhoduje mezi tím, jakou cestu se kdo vydá. Protože tohle anime má prostě všechno ! Protože to je anime o nové hvězdě a hvězdě o které si každý myslí, že už vyhasla.
Ukázka z anime:

Update 0.4

20. září 2013 v 15:38 | SNSTeam - Shiori Akira |  Updates
Buďte pozdarveni. Dnešní článek nebude sice moc veselí, ale je třeba ho napsat.
Dneska jsme z našich řad vyloučili adminku SAORU, protože s námi nekomunikovala a byla totálně naprosto nespolehlivá - tudíž opět HLEDÁME K-POPERA A ČLOVĚKA, KTERÝ SE VĚNUJE JIŽNÍ KOREJI. Snad už se najde někdo pořádný, kdo se toho pevně chytí a tu rubriku pořádně rozjede.

Jinak jak se Vám líbí naše recenze? Budeme rády za každý nápad, pochvalu či kritiku. Pokud máte nějaké dotazy, přání na recenze, připomínky nebo kritiku, budeme rádi, když napíšete - ZDE !! Jsme také moc ráda, že naše recenze opravdu pěkně komentujete a vyjadřujete pod článkem také svůj názor na tohle anime - jsme opravdu vděčné za každý komentář, protože nás to popohání k sepsání dalších a dalších.

Časem se taky budeme snažit zprovoznit i jiné rubriky než jen recenze, ale chvilu to potrvá, protože stále přemýšlíme jak to ce nejlépe a nejpřehledněji udělat - tak buďte trpěliví :)

SAIKO NO SEKAI TEAM

[PARADISE KISS] - Recenze

18. září 2013 v 20:42 | Shio Usami Akira |  Recenze - anime


Název: Paradise Kiss
Alternativní názvy: parakiss, パラダイス・キス
Typ: TV série
Rok vydání: 2005
Počet dílů: 12
Stav: dokončeno
Vysíláno: 14.10.2005 - 30.12.2005
Hodnocení: 8.02/10 (myanimelist.net)

Tohle místo, které vypadá jako sklep ... nazývají ateliérem.


Příběh:

Yukari Hayasaka je obyčejná japonská dívka, která studuje prestižní střední školu v Tokiu. V době, kdy se příběh začíná odehrávat má před závěrečnými zkouškami - proto navštěvuje noční školu, kde pečlivě, aby se dostala na vysněnou univerzitu. Problém je však v tom, že vysněná není pro ni, ale její matku, která sama v životě ničeho nedosáhla, takže po svých dětech chce jen ty nejlepší výsledky. Samotná Yukari vlastně ani neví co chce, a proto matku na slovo poslouchá, protože stejně nemá cíl, ze kterým by šla. Jednoho dne se však stane něco, co jí naprosto změní život. Na přelidněné ulici na ni začne hulákat týpek, který pořád dokola opakuje, že je naprosto ideální. Yukari mu ale rázně ukáže, že o nic nemá zájem a přestane ji obtěžovat, když se na jejího pronásledovatele otočí, spatří šíleně oblečeného punkera a okamžitě se poleká a začne utíkat pryč. Ke její smůle však ve vší nepozornosti vrazí do záhadné ženy a poté omdlí. Probudí se na úplně neznámém místě plném neznámých lidí, které v životě neviděla a nejspíš ji unesli. Po chvilce však zjistí, že je to skupina studentu z umělecké školy, kteří hledají modelku pro jejich závěrečnou práci - šaty. Yukari okamžitě odmítne, protože se musí připravovat na zkoušky a na pitomosti prý čas nemá. Odejde, ale ve všem tom vzteku a zmatení si nevšimne, že jí vypadl studentský průkaz, kvůli kterému se tam bude muset vrátit. Yukari si pomalu začíná uvědomovat, že možná tohle by mohl být její sen a čeká ji těžké rozhodnutí - univerzita nebo modeling? Co na to však řekne její přísná matka?

Názory:

SHIORI: Hned jak sem tohle anime uviděla, okamžitě sem si ho zamilovala. Mám ráda anime, které se věnují nějakému umění (hudba, návrhář, malíř..). Navíc je Paradise Kiss od stejné autorky jako anime Nana, takže si asi dokážete představit, co můžete očekávat. Příběh mě naproto chytil za srdce a já ty díly hltala jako blázen. Kresba je opravdu jedinečná a soundtracky úžasné. U tohoto anime se nasmějete, ale i nabrečíte - nic pro citlivky, ale určitě to doporučuju.

Blackie~: SRDCOVKA! Prostě jasná ! Anime stvořené pro mě :) Hudba byla úžasná a navíc umělecké téma bylo dokonalé. Tvorba šatů~ Úžasné postavy, božské písničky, dojemné i srdcervouucí momenty *¬* A jako třenička na dortu George ♥


Ukázka z anime:


[SWORD ART ONLINE] - Recenze

16. září 2013 v 15:29 | SNSTeam - Shiori Akira |  Recenze - anime


Název: Sword Art Online
Alternativní názvy: SAO, S.A.O, ソードアート・オンライン
Typ: TV série
Rok vydání: 2012
Počet dílů: 25
Stav: dokončeno
Vysíláno: 08.07.2012 - 23.12.2012
Hodnocení: 8.31/10 (myanimelist.net)

Tahle hra není něco, co jenom hraješ.


Příběh:

V roce 2022 přichází na světlo světa jedinečná a dlouho očekávaná hra s názvem Sword Art Online. Jedná se o první hru typu VRMMORPG (Virtual Reality Massive Multiplayer Online Role-Playing Game), která se neovládá myší a klávesnicí, ale speciálním přístrojem (helmou) zvaným Nerve Gear. Je to jednoduché - hráči si jednoduše nasadí Nerve Gear na hlavu a ten přenese jejich mysl do hřáčovi postavy ve hře - v té chvíli se virtuální svět stává naprosto reálným prožitkem. Díky téhle jedinečné vymoženosti se hra v den jejího vydání asi za minutu vyprodala. Jedním ze šťastlivců, kteří hru stihli zakoupit, je i Kirigaya Kazuto - ve hře znám pod přezdívkou Kirito. Kirito je naprostý herní maniak a introvertní člověk. Hned jak se spustil herní server ani chvilku neváhal a ihned se připojil do hry. Konečně je opět zpátky, v jeho vysněném světě - světě, kde ho lidé uznávají. Chvilku poté, co se objeví na náměstí Města začátků se seznámí s úplným nováčkem Kleinem, který ho poprosí o pomoc - jelikož Kirito vypadá, že to tu už dobře zná. Po chvilce váhání však Kirito kývne a odejdou na louku, kde Kleina učí jak útočit a další důležité rady pro začátek hry. Den utekl rychle a slunce pomalu zapadá - výuka končí. Klein poděkuje svému učiteli se slovy, že mu domů přivezou za 10 minut pizzu, takže bude muset jít otevřit. Otevře herní menu, kde se lze odhlásit, ale po chvilce si něčeho všimne - tlačítko pro odhlášení tam vůbec není. Oba se trochu vylekají, ale řeknou si, že je to jen chyba ve hře, a tak čekají, až to někdo spraví. Když však začnou na kostelní věži náměstí odbíjet hodiny, hra automaticky všechny hráče teleportuje zpátky na ono náměstí. Všichni shromáždění jsou zmatení - obzvláště v tu chvíli, kdy celá obloha zčervená a před nimi se objeví obrovský hologram, který se představí jako Kayaba Akihiko - tvůrce celého SAO. Namísto příjemného přivítání do hry je čeká šok. Kayaba všechny přihlížející seznámí se základním principem SAO - neodhlášením. Všichni hráči jsou tutiž v pasti a nemůžou ze hry ven - a pokud se pokusí vypnout Nerve Gear u nich doma, přístroj vyšle do jejich mozku silný elektrický výboj a hřáči budou ihned usmrceni. Je tu jen jedno řešení, jak se dostat ven - dohrát celou hru tím, že se dostanou až do stého patra, kde je čeká finální boss, jehož poražení je dělí od svobody. Boj o život začíná a oběti neustále rostou ...

Názory:

SHIORI: Nejpopulárnější anime roku 2012 jistě nedostalo své hodnocení jen tak. Co se týče příběhu, tak to bylo něco zcela nového ( i když pár anime tohoto typu bylo, ale tak úspěšné ani zdaleka nebyly). Já jakožto hráč her jsem z toho byla naprosto unešená, protože tuhle technologii bych si opravdu moc chtěla vyzkoušet (ale s přístupem k logoutu :D). Docela sem jim záviděla, když běhali po tom nádherném světě a zabíjeli tam meči příšery a plnili různé úkoly. Jinak soundracky k anime jsou úžasné, kresba taky. Jediné, co mi možná trochu vadí je věk hlavních hrdinů - na začátku 15 let - to sou prostě malí šušni :D:D Ale tak ok ... tolik roků má většina postav z anime. No rozhodně stojí se na to podívat.

Blackie~: SAO prostě hit :D Jo jako vždy jsem se na to nechtěla kokat, protože o tom každý básnil, ale nakonec jsem se přemluvila a podívala se na to. Byla jsem nadšená, každej díl byl jinej, zajímavej, plnej akce. Kirito byl boží, prostě miláček všech. Asunu jsem moc nemusela, ale nakonec jsem si oblíbila i jí. Dokonce jsem si u SAOčka pobrečela a že to byli krokodýlí skzy T_T Ovšem zklamala mě druhá část, která se odehrávala v ALFHHEIM, už mi to prostě přišlo o ničem a koukala jsem se jen proto, aby jsem to dokoukala.


http://31.media.tumblr.com/tumblr_mb4yg3UmWw1re9c14o1_500.gifhttp://24.media.tumblr.com/307f6d48519fef6236155c774a4c04bb/tumblr_mgt3qpc1g31rikjd2o1_500.gif
Ukázka z anime:


[SEIKON NO QWASER] - Recenze

9. září 2013 v 12:19 | SNSTeam - Blackie~ |  Recenze - anime
postavy x galerie x online x ke stažení

Název: Seikon no Qwaser (The Qwaser of Stigmata)
Rok vydání: 2010
Počet dílů: 24
Žánr: Ecchi, akční, komedie, podle mangy, supersíla
Stav: Dokončeno
Hodnocení: 7,25/10

"ŽELEZO JE TADY !"


Obsah:
Vše se točí kolem St. Mikhailovi Akademie, ve které byyl ředitel Yamanobe Yudai, který zmizel a zanechal po sobě své dvě dcery. Nevlastní dceru Mafuyu Oribe a milovanou Momo Yamanobe.
Mafuyu cítí k Momo silné pouto a proto sama sobě slíbila, že ji bude ochraňovat a proto pilně trénuje boj s bambusovým mečem. Jednoho dne obě narazí na malého bělovlasého chlapce - Alexantra Nikolaeviche Hella. Téhož večera onen chlapec zmizí z jejich domu a Mafuyu se ho vydá hledat do kostela, ale napadne ji neznámá osoba. Před jistou smrtí jí zachrání právě Alexander spolu s Terezou Beria, která jí následně vysvětlí, že Alexander je Qwaser.
Alexander (zkráceně Sasha-kun) ovládá Železo. A tak se St. Mikhailova Akademie stane bojištěm mezi Qwasery Athose a Adepty.
Každý Qwaser ovládá jiný prvek a svou sílu zvětšují sáním mléka Soma, obsaženého v ženských prsech. Každé Soma mléko je jiné. Proto se říká, že každý Qwaser potřebuje svou vlastní Terezu.
Qwaserové Athose bojují celá léta proti Adeptům aby ochránili tajemnou ikonu Tsarytsin Theotokos, která by umožnila Adeptům přetvořit vět k jejich obrazu.

Názory:

BLACKIE~ : Tohle anime je prostě moje láska. Sasha-kun je naprosto k sežrání. Po tomhle anime jsem si pořád přála, aby jsem mohla také ovládat nějaký prvek~ Hrozně se mi líbilo zpracování toho všeho :D Ty boje bomba, taky to bylo vtipný ~ I am Sasha x Mafuyu fan ♥

SHIORI: Díky této recenzi a vědomí, že to vidělo hodně lidí z mého okolí jsem se rozhodla stáhnout si první díl a podívat se na to úžasné anime. Ale abych pravdu řekla, tak mě to vůbec nezaujala (možná je to tím, že to byl jen první díl), ale přijde mi to strašně ulítlé a divné - ale nejpíš se na to někdy dodívám, abych vám tu mohla odprezentovat svůj celý zážitek z tohoto dost zvláštního anime.


Ukázka z anime:

Update 0.3

9. září 2013 v 11:27 | SNSTeam - Shiori Akira |  Updates
Zdravím Vás - tady Shiori !!

Určitě už jste si všimli, že se tu nějakou dobu nic neděje, ale to se teď změní. Bylo to kvůli několika věcem. Hlavně kvůli tomu, že jsem byla měsíc mimo domov - což pro blog znamenalo, že nebudu dělat grafiku a ještě spoustu věcí včetně komandování ostatních spoluadminů. Avšak sem ráda, že i přes mou nepřítomnost zde něco přibylo. No ale teď jsem doma a slibuju, že se to tady opět rozjede.

Teď se však zeptám já vás - co by jste tady chtěli za recenze? Já osobně bych taky ráda nějakou napsala, ale musí mě k tomu něco popostrčit - jinak budu pořád dělat jen grafiku :D Tak si o něco napište a třeba se dočkáte :)

No a to je asi tak všechno. Pokud náš blog máte rádi, můžete si s námi vyměnit ikonky a tím se vzájemně propagovat :) Budeme rádi také za pochvaly, připomínky a návrhy, které můžete psát - odkaz v menu.

Děkujume za to, že si sem občas najdete čas zajít :3

SAIKO NO SEKAI TEAM